„Czarna niedziela” – dwóch mężczyzn utonęło w Bałtyku

„Czarna niedziela” – dwóch mężczyzn utonęło w Bałtyku

Tylko jednego dnia w gminie Mielno utonęło dwóch mężczyzn. W obu przypadkach scenariusz był bardzo podobny. Pomimo powiewających czerwonych flag, silnych prądów i wiatru obaj podjęli decyzję o kąpieli. Te decyzje zakończyły się dramatem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę, 18 lipca, około godziny 11.Z ustaleń policjantów wynika, że do wody wszedł 50-letni mężczyzna wraz z dwojgiem dorosłych dzieci. 25-letniego syna podtopiła wysoka fala. Ojciec próbował mu pomóc. Niestety, przegrał walkę z żywiołem. Syn i córka mężczyzny dotarli na ląd. Wszystko działo się 200-300 metrów od strzeżonej plaży w Łazach. Tonącego mężczyznę wyciągnięto na brzeg. Na miejsce przyleciał z pomocą śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowe. Pomimo natychmiastowej pomocy i udzielonej reanimacji nie udało się uratować mu życia.

Do kolejnego utonięcia, które praktycznie miało miejsce w tym samym czasie co pierwsze dramatyczne zdarzenie doszło na plaży w Mielnie. Mężczyzna wszedł do wody na odcinku niestrzeżonej plaży. Na wszystkich nadmorskich kąpieliskach w zachodniopomorskim obowiązywał od soboty zakaz kąpieli. Z powodu wysokiej fali i powstającego w pobliżu ostróg prądu wstecznego pływanie i wszelka aktywność w morzu jest niebezpieczna. To oznacza bezwzględny zakaz kąpieli. 40-latek zniknął pod wodą w Mielnie, o czym zaalarmowała jego żona. Ratownicy i osoby plażujące trzymając się za ramiona stworzyli tzw. „łańcuch życia”, żeby przeszukać dno Bałtyku. 40-latka udało się wyciągnąć z wody dopiero w Unieściu. Mimo akcji reanimacyjnej mężczyźnie nie udało się przywrócić czynności życiowych.

Policjanci apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że brawura i nieodpowiedzialność mogą skończyć się tragicznie.

Z apelem na swoich portalach społecznościowych zwracają się również Ratownicy z zachodniopomorskiego WOPR: „Szanowny Panie, drogi kolego nie ryzykuj! Nie wchodź dzisiaj do morza. Dzięki temu wrócicie z wakacji w komplecie. Bądź mądry przed tragedią!. Próbujemy zdążyć was wyciągać, ale czasem jesteśmy bezsilni. Nie sprawdzaj, uwierz na słowo”.

Źródło: Komenda miejska Policji w Koszalinie

Previous To miała być okazja! Policjanci zatrzymali mężczyznę za liczne oszustwa
Next Nielegalne wyścigi samochodowe

Może to Ci się spodoba

Nietrzeźwy spowodował kolizję i odjechał

Policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali 25-latka, który spowodował kolizję drogową mając 2 promile alkoholu w organizmie i odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie i jeszcze dziś usłyszy

To miała być okazja! Policjanci zatrzymali mężczyznę za liczne oszustwa

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Koszalinie zatrzymali 20-latka, który logując się na portalu aukcyjnym oszukał co najmniej 165 osób. Wstępnie oszacowane straty wyniosły prawie 55 tysięcy złotych.

„Bezpieczny przedszkolak” – spotkanie z policjantami

Koszalińscy policjanci realizują tematykę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci zaczynając już od najmłodszych mieszkańców miasta i powiatu. Tym razem mundurowi odwiedzili dzieci w ramach programu „Bezpieczny przedszkolak” z przedszkola „Zaczarowany Pałacyk” w

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, już usłyszał zarzuty i został tymczasowo zatrzymany

26-letniemu piratowi drogowemu, który nie zatrzymał się do kontroli i w trakcie zastosowanej przez policjantów blokady uszkodził radiowozy teraz może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności i 15-letni zakaz

Uwaga! Nowa metoda oszustwa na „pocztę głosową”

Na temat fałszywych SMS-ów z prośbą o dopłatę informowaliśmy już kilka razy. Przestępcy prześcigają się w pomysłach dotyczących treści SMS-a, chcąc stworzyć wrażenie legalności takiej wiadomości. Właśnie rozpoczęli wysyłanie wiadomości

Policjanci zabezpieczyli podrobioną biżuterię o wartości ponad 360 tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną biżuterię znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę ponad 360 tysięcy złotych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź