„Czarna niedziela” – dwóch mężczyzn utonęło w Bałtyku

„Czarna niedziela” – dwóch mężczyzn utonęło w Bałtyku

Tylko jednego dnia w gminie Mielno utonęło dwóch mężczyzn. W obu przypadkach scenariusz był bardzo podobny. Pomimo powiewających czerwonych flag, silnych prądów i wiatru obaj podjęli decyzję o kąpieli. Te decyzje zakończyły się dramatem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę, 18 lipca, około godziny 11.Z ustaleń policjantów wynika, że do wody wszedł 50-letni mężczyzna wraz z dwojgiem dorosłych dzieci. 25-letniego syna podtopiła wysoka fala. Ojciec próbował mu pomóc. Niestety, przegrał walkę z żywiołem. Syn i córka mężczyzny dotarli na ląd. Wszystko działo się 200-300 metrów od strzeżonej plaży w Łazach. Tonącego mężczyznę wyciągnięto na brzeg. Na miejsce przyleciał z pomocą śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowe. Pomimo natychmiastowej pomocy i udzielonej reanimacji nie udało się uratować mu życia.

Do kolejnego utonięcia, które praktycznie miało miejsce w tym samym czasie co pierwsze dramatyczne zdarzenie doszło na plaży w Mielnie. Mężczyzna wszedł do wody na odcinku niestrzeżonej plaży. Na wszystkich nadmorskich kąpieliskach w zachodniopomorskim obowiązywał od soboty zakaz kąpieli. Z powodu wysokiej fali i powstającego w pobliżu ostróg prądu wstecznego pływanie i wszelka aktywność w morzu jest niebezpieczna. To oznacza bezwzględny zakaz kąpieli. 40-latek zniknął pod wodą w Mielnie, o czym zaalarmowała jego żona. Ratownicy i osoby plażujące trzymając się za ramiona stworzyli tzw. „łańcuch życia”, żeby przeszukać dno Bałtyku. 40-latka udało się wyciągnąć z wody dopiero w Unieściu. Mimo akcji reanimacyjnej mężczyźnie nie udało się przywrócić czynności życiowych.

Policjanci apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że brawura i nieodpowiedzialność mogą skończyć się tragicznie.

Z apelem na swoich portalach społecznościowych zwracają się również Ratownicy z zachodniopomorskiego WOPR: „Szanowny Panie, drogi kolego nie ryzykuj! Nie wchodź dzisiaj do morza. Dzięki temu wrócicie z wakacji w komplecie. Bądź mądry przed tragedią!. Próbujemy zdążyć was wyciągać, ale czasem jesteśmy bezsilni. Nie sprawdzaj, uwierz na słowo”.

Źródło: Komenda miejska Policji w Koszalinie

Previous To miała być okazja! Policjanci zatrzymali mężczyznę za liczne oszustwa
Next Nielegalne wyścigi samochodowe

Może to Ci się spodoba

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, już usłyszał zarzuty i został tymczasowo zatrzymany

26-letniemu piratowi drogowemu, który nie zatrzymał się do kontroli i w trakcie zastosowanej przez policjantów blokady uszkodził radiowozy teraz może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności i 15-letni zakaz

Mając ponad 3 promile jechał samochodem – został ujęty przez załogę karetki pogotowia

Brakiem rozsądku i skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 52-latek, mieszkaniec powiatu białogardzkiego. Mężczyzna kierował audi mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ujęty został przez Zespół Pogotowia Ratunkowego, który zauważył jego

Areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Zarzuty posiadania zakazanych ustawą substancji usłyszał zatrzymany 33-latek. Policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy w zajmowanych przez niego pomieszczeniach zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. Wobec mężczyzny zastosowany został tymczasowy areszt na

To miała być okazja! Policjanci zatrzymali mężczyznę za liczne oszustwa

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Koszalinie zatrzymali 20-latka, który logując się na portalu aukcyjnym oszukał co najmniej 165 osób. Wstępnie oszacowane straty wyniosły prawie 55 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczyli podrobioną biżuterię o wartości ponad 360 tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną biżuterię znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę ponad 360 tysięcy złotych.

„Dopalacze to ściemniacze” – przedwakacyjne spotkania

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie rozpoczęli serię spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych, w trakcie których poruszają kwestię profilaktyki uzależnień. Wspólne rozmowy pozwalają szerzej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź