Liga Narodów 2022: Z kim zmierzą się polscy siatkarze?

Liga Narodów 2022: Z kim zmierzą się polscy siatkarze?

Liga Narodów będzie pierwszą okazją dla polskich siatkarzy, aby zaprezentować swoje możliwości pod wodzą nowego trenera, Nikoli Grbicia. Serb już samymi powołaniami pokazał, że zamierza mocno odmłodzić polską kadrę i przygotować nowy skład na mistrzostwa świata, które odbędą się w drugiej połowie roku. Biało-Czerwoni będą mieli okazję sprawdzić i zgrać się w trakcie Ligi Narodów, która w tym roku zostanie rozegrana w zupełnie nowej odsłonie.

W jakim formacie rozgrywana będzie Liga Narodów 2022?

Liga Narodów 2022 po raz pierwszy zostanie rozegrana w nowym formacie. Rozgrywki są podzielone na trzy tygodnie, w których rozegrane zostanie sześć turniejów. Po dwa turnieje w tygodniu toczą się równorzędnie i występuje w nich po osiem zespołów. W trakcie fazy zasadniczej, każdy zespół rozegra w sumie po 12 spotkań z różnymi rywalami (po 4 mecze na każdy z trzech miniturniejów). Reprezentacje z ośmiu najwyższych lokat awansują do fazy play-off i będą miały okazję zagrać o medale. W turnieju finałowym jeden mecz decyduje o awansie. Nowy format zapowiada jeszcze więcej emocji, ale z drugiej strony zmniejsza nieco rangę fazy zasadniczej. Koniec końcu i tak o medalach zadecyduje faza play-off z czołową ósemką.

Z kim zmierzą się Biało-Czerwoni?

W pierwszym tygodniu zmagań reprezentacja Polski wystąpi w Kanadzie i rozegra mecze przeciwko: Argentynie (08.06), Włochom (09.06), Bułgarii (11.06) oraz Francji (12.06). Drugi turniej Biało-Czerwoni rozegrają w Bułgarii mierząc się przeciwko: Brazylii (22.06), Kanadzie (23.06), Australii (25.06) oraz Stanom Zjednoczonym (26.06). Decydujące spotkania fazy zasadniczej zostaną rozegrane już w lipcu. Polska zagra przeciwko: Iranowi (05.07), Słowenii (07.07), Holandii (08.07) oraz Chinom (09.07). Serwis https://mma24.pl/ typuje, że polska reprezentacja zdoła awansować do fazy play-off, aczkolwiek pierwsze mecze mogą być szczególnie trudne, jako iż będą to pierwsze spotkania pod wodzą nowego trenera.

Kto jest faworytem do zwycięstwa w Lidze Narodów 2022?

W gronie najważniejszych faworytów do zwycięstwa całej Ligi Narodów 2022 można upatrywać: Brazylię, Francję oraz Stany Zjednoczone. Reprezentacja Polski musi złapać właściwy rytm i zgrać się w składzie, który wytypuje Nikola Grbić. Jak zakłada portal statystyki bukmacherskie, pierwsze spotkania w ramach Ligi Narodów mogą być dosyć ciężkie, ale gdy Biało-Czerwoni złapią odpowiedni rytm, awans do fazy play-off nie powinien stanowić problemu. Tam z kolei o awansie decyduje tylko jeden mecz, a to oznacza, że przy odrobinie szczęścia Polacy mogą zakręcić się obok strefy medalowej.

Previous „Bezpieczny przedszkolak" - spotkanie z policjantami
Next "Dopalacze to ściemniacze" - przedwakacyjne spotkania

Może to Ci się spodoba

Bieg Górski w Koszalinie

3 lipca 2021 r. w Koszalinie  odbyła się kolejna edycja biegów górskich na terenach przyległych do góry Chełmskiej. Były to 5 Górski Półmaraton Pętli Tatrzańskiej oraz 10 Kurs na Chełmską

XIII Koszaliński Bieg Górski – Puchar Polski Nordic Walking

W sobotę 30.04.2022 r. odbył się XIII Koszaliński Bieg Górski zorganizowany przez TKKF Koszalin. Podobnie jak w ubiegłym roku biegacze rywalizowali na dwóch dystansach o godz. 9.00 wystartowali zawodnicy na

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź