XIII Koszaliński Bieg Górski – Puchar Polski Nordic Walking

XIII Koszaliński Bieg Górski – Puchar Polski Nordic Walking

W sobotę 30.04.2022 r. odbył się XIII Koszaliński Bieg Górski zorganizowany przez TKKF Koszalin. Podobnie jak w ubiegłym roku biegacze rywalizowali na dwóch dystansach o godz. 9.00 wystartowali zawodnicy na dystansie 15 km. Natomiast o godz. 10.00 wystartowali zawodnicy do biegu na dystansie 5 km. Trasa od wielu lat jest niezmiennie ta sama, ze sporymi przewyższeniami i trudnymi podbiegami.

Na 15 km najlepszym okazał się Arkadiusz Wicenbach przed Pawłem Walczakiem i naszym reprezentantem KTKKF – Łukaszem Hubertem. Wśród kobiet zdecydowanie wygrała również reprezentantka TKKF Koszalin – Urszula Kasztelan, druga była Alicja Kwapisz, zaś trzecia Weronika Spolska. Koszalińscy zawodnicy stanęli na podium również w kategoriach wiekowych, w M50 pierwszy był Jan Zwoliński, zaś w M60 trzeci Janusz Skowyrski.

Natomiast na krótszym dystansie zwyciężył Jerzy Nejman z Koszalina, a drugie i trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy TKKF Koszalin: Michał Waleński i Kamil Orzechowski. Wśród kobiet triumfowała Żaneta Obara, przed Barbarą Wojciechowską i naszą zawodniczką Beatą Maziec.
Wśród nagrodzonych znalazła się również inna nasza zawodniczka – Małgorzata Krzewińska zajmując w klasyfikacji „open” piąte miejsce.

Tuż po zakończonych biegach górskich, otwarto cykl zawodów ENEA Polish Nordic Walking Cup 2022. Zawody Nordic Walking zostały przeprowadzone na dystansach 10 km i 5 km z podziałem na kategorie wiekowe, ponadto zorganizowano start dla dzieci do 10 lat w Mini Nordic Walking.

Na otwarciu XIII Koszalińskiego Biegu Górskiego oraz Pucharu Polski NW w Koszalinie był obecny Stefan Traczyk Vice-Prezes ENEA Nowa Energia oraz w imieniu Prezydenta Miasta Koszalina, Tomasz Czuczak – Sekretarz Miasta Koszalina.

Należy wspomnieć, że podczas obu imprez w Koszalinie, TKKF Koszalin wspólnie z Polskim Zrzeszeniem Nordic Walking, uczestniczy w międzynarodowym projekcie Green Run Network „GREENnet” w ramach programu Erasmus+. Podczas imprezy organizatorzy tj. Arkadiusz Kozak oraz Jerzy Krauze informowali uczestników na temat dobrych praktyk oraz proekologicznych rozwiązań w ramach tzw. „Guidelines”, na które należy zwracać uwagę podczas organizacji imprez sportowych przez organizacje sportowe. Dbałość o środowisko naturalne dla następnych pokoleń, to wspólne wyzwanie, które dotyczy wszystkich zawodników, władz rządowych, władz samorządowych, producentów oraz sponsorów imprez sportowych.

Źródło: Urząd Miejski w Koszalinie

Previous Koncert Maciek Balcar - live tour
Next Nietrzeźwy rozbił dwa zaparkowane samochody i chciał przekupić policjantów

Może to Ci się spodoba

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Liga Narodów 2022: Z kim zmierzą się polscy siatkarze?

Liga Narodów będzie pierwszą okazją dla polskich siatkarzy, aby zaprezentować swoje możliwości pod wodzą nowego trenera, Nikoli Grbicia. Serb już samymi powołaniami pokazał, że zamierza mocno odmłodzić polską kadrę i

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Przywitanie naszej multimedalistki

Dziś wspólnie powitaliśmy Małgorzatę Hołub-Kowalik, naszą multimedalistkę Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Małgosiu na zawsze przeszłaś do historii naszego miasta, trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! Jeszcze raz wielkie gratulacje. Źródło: Urząd Miejski

Kacper Kozłowski zawodnikiem Brighton & Hove Albion F.C.

Kacper Kozłowski wychowanek Bałtyku Koszalin i Pogoni Szczecin podpisał kontrakt z Brighton & Hove Albion F.C., dziewiątym klubem angielskiej Premier League. Kacper Kozłowski jest reprezentantem Polski, najmłodszym uczestnikiem w historii Euro.

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź