XIII Koszaliński Bieg Górski – Puchar Polski Nordic Walking

XIII Koszaliński Bieg Górski – Puchar Polski Nordic Walking

W sobotę 30.04.2022 r. odbył się XIII Koszaliński Bieg Górski zorganizowany przez TKKF Koszalin. Podobnie jak w ubiegłym roku biegacze rywalizowali na dwóch dystansach o godz. 9.00 wystartowali zawodnicy na dystansie 15 km. Natomiast o godz. 10.00 wystartowali zawodnicy do biegu na dystansie 5 km. Trasa od wielu lat jest niezmiennie ta sama, ze sporymi przewyższeniami i trudnymi podbiegami.

Na 15 km najlepszym okazał się Arkadiusz Wicenbach przed Pawłem Walczakiem i naszym reprezentantem KTKKF – Łukaszem Hubertem. Wśród kobiet zdecydowanie wygrała również reprezentantka TKKF Koszalin – Urszula Kasztelan, druga była Alicja Kwapisz, zaś trzecia Weronika Spolska. Koszalińscy zawodnicy stanęli na podium również w kategoriach wiekowych, w M50 pierwszy był Jan Zwoliński, zaś w M60 trzeci Janusz Skowyrski.

Natomiast na krótszym dystansie zwyciężył Jerzy Nejman z Koszalina, a drugie i trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy TKKF Koszalin: Michał Waleński i Kamil Orzechowski. Wśród kobiet triumfowała Żaneta Obara, przed Barbarą Wojciechowską i naszą zawodniczką Beatą Maziec.
Wśród nagrodzonych znalazła się również inna nasza zawodniczka – Małgorzata Krzewińska zajmując w klasyfikacji „open” piąte miejsce.

Tuż po zakończonych biegach górskich, otwarto cykl zawodów ENEA Polish Nordic Walking Cup 2022. Zawody Nordic Walking zostały przeprowadzone na dystansach 10 km i 5 km z podziałem na kategorie wiekowe, ponadto zorganizowano start dla dzieci do 10 lat w Mini Nordic Walking.

Na otwarciu XIII Koszalińskiego Biegu Górskiego oraz Pucharu Polski NW w Koszalinie był obecny Stefan Traczyk Vice-Prezes ENEA Nowa Energia oraz w imieniu Prezydenta Miasta Koszalina, Tomasz Czuczak – Sekretarz Miasta Koszalina.

Należy wspomnieć, że podczas obu imprez w Koszalinie, TKKF Koszalin wspólnie z Polskim Zrzeszeniem Nordic Walking, uczestniczy w międzynarodowym projekcie Green Run Network „GREENnet” w ramach programu Erasmus+. Podczas imprezy organizatorzy tj. Arkadiusz Kozak oraz Jerzy Krauze informowali uczestników na temat dobrych praktyk oraz proekologicznych rozwiązań w ramach tzw. „Guidelines”, na które należy zwracać uwagę podczas organizacji imprez sportowych przez organizacje sportowe. Dbałość o środowisko naturalne dla następnych pokoleń, to wspólne wyzwanie, które dotyczy wszystkich zawodników, władz rządowych, władz samorządowych, producentów oraz sponsorów imprez sportowych.

Źródło: Urząd Miejski w Koszalinie

Previous Koncert Maciek Balcar - live tour
Next Nietrzeźwy rozbił dwa zaparkowane samochody i chciał przekupić policjantów

Może to Ci się spodoba

Przywitanie naszej multimedalistki

Dziś wspólnie powitaliśmy Małgorzatę Hołub-Kowalik, naszą multimedalistkę Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Małgosiu na zawsze przeszłaś do historii naszego miasta, trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! Jeszcze raz wielkie gratulacje. Źródło: Urząd Miejski

8 Nadmorski bieg uzdrowiskowy

8 Nadmorski Bieg uzdrowiskowy. 25 lipca 2021 r. w nadmorskim uzdrowisku Dąbki gm. Darłowo  odbyła się kolejna edycja biegu na 10 km. Z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego w biegu wystartowało

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. zachodniopomorskim. II edycja

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak – weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją

Nowy plac rekreacyjny na Osiedlu Wenedów w Koszalinie

Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zrealizowało przy ul. Wenedów 4 nowy plac rekreacyjny dla mieszkańców.   Na powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych powstała zewnętrzna siłownia do ćwiczeń, stół do tenisa stołowego,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź