Awaria na drodze? Wezwij pomoc drogową!

Awaria na drodze? Wezwij pomoc drogową!

Nie ma chyba na świecie kierowcy, który w dłuższej perspektywie nie doświadczył awarii uniemożliwiającej dalszą podróż samochodem. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak się zachować, by szybko naprawić auto i nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu?

Każda awaria wymaga innego postępowania

Pojazdy mechaniczne mają to do siebie, że czasami się psują. Serwisowanie na odpowiednich podzespołach, częste kontrole stanu techniczne go i dbanie, by nasz samochód miał wszystko, co najlepsze – to wszystko mocno ogranicza ryzyko zatrzymania się na środku drogi, ale nie zapewnia nam 100% bezpieczeństwa. Nagła awaria może przydarzyć się nawet w nowym samochodzie i to od nas zależy, jak szybko sobie z nią poradzimy.

Jest wiele usterek, które uniemożliwiają dalsze podróżowanie i w takiej sytuacji jedynym sposobem na rozwiązanie problemu jest wezwanie pomocy drogowej. Takie firmy jak Okuniewicz są w stanie pomóc nie tylko w sytuacji, gdy nasze auto uczestniczyło w wypadku komunikacyjnym i nadaje się tylko do kasacji. Pomoc drogowa to także możliwość szybkiego odpalenia samochodu w przypadku awarii akumulatora, dowóz paliwa czy profesjonalna wymiana koła połączona z jego wyważeniem.

Holowanie samochodu lawetą.

Warto pamiętać, że samodzielne holowanie nie jest wskazane, jeśli nasz samochód:

 1. posiada napęd hybrydowy lub elektryczny,
 2. wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów,
 3. posiada pneumatyczne zawieszenie,
 4. ma napęd na 4 koła i nie ma możliwości przełączenia go na 1 oś.

Niestety wielu właścicieli samochodów uważa, że pomoc drogowa jest droga i próbują naprawiać uszkodzony pojazd bezpośrednio na drodze. Czy takie postępowanie jest bezpieczne i może przynieść pożądany skutek?

Samodzielna naprawa nie zawsze jest wskazana!

W naszym kraju mieszka 38 mln znawców futbolu, tyle samo specjalistów od polityki zagranicznej i bankowości. Czasami można odnieść wrażenie, że spora część z nich wydaje się też być mechanikami samochodowymi. Niestety prawda jest całkiem inna. Podstawowa znajomość branży motoryzacyjnej nie sprawia, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z poważniejszymi usterkami i to bezpośrednio na drodze. Takie naprawy nie tylko są trudne, ale również bardzo niebezpieczne. Bardzo często próby naprawy samochodu na drodze stwarzają zagrożenie nie tylko dla nas, ale także innych uczestników ruchu. To właśnie dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wezwanie na pomoc specjalistów.

Pomoc drogowa w dzisiejszych czasach nie ogranicza się wyłącznie do holowania. Jeśli istnieje taka możliwość, naprawa może być przeprowadzona od ręki i nie chodzi tu tylko o przebitą w trasie oponę. Wybierając solidną firmę świadczącą usługi pomocy drogowej mamy pewność, że na nasze wezwanie przyjedzie wykwalifikowana ekipa, która oceni na miejscu uszkodzenia, pomoże naprawić samochód, a jeśli będzie to niemożliwe, samochód zostanie odstawiony do wybranego przez nas warsztatu.

Wezwanie pomocy drogowej wcale nie wiąże się z ogromnymi opłatami. Jeśli mamy wątpliwości co do ceny, warto w trakcie rozmowy telefonicznej dokładnie ustalić jaki będzie ewentualny koszt przewiezienia zepsutego pojazdu do warsztatu. Konsultant powinien odpowiedzieć na wszystkie pytania i doradzić jak najlepsze rozwiązanie.

W jakiej sytuacji powinniśmy bezwzględnie wezwać pomoc drogową?

Są sytuacje, w których nie można nawet pomyśleć o samodzielnej naprawie.

Jeśli spotka nas:

 • awaria układu napędowego,
 • wyciek płynów eksploatacyjnych,
 • usterka układu kierowniczego,
 • niedziałające hamulce,
 • rozbita lub mocno uszkodzona przednia szyba,
 • poważna usterka elektroniki,
 • wypadek samochodowy,

Wtedy nie ma co się zastanawiać, bo jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wykonanie telefonu do firmy, która jest w stanie zaoferować profesjonalną pomoc drogową. W trakcie rozmowy z konsultantem powinniśmy dowiedzieć się jaki będzie orientacyjny koszt holowania lub naprawy oraz ile trzeba czekać, aż ekipa dojedzie na miejsce. Ta ostatnia rzecz jest szczególnie istotna, gdy awaria lub wypadek przytrafią się z dala od miasta.

Awaria na drodze? Pamiętaj o trójkącie ostrzegawczym!

Warto pamiętać, że uszkodzenia samochodu, które skutkują wyciekiem płynów eksploatacyjnych takich jak olej mogą stwarzać realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, dlatego samodzielne próby holowania i usunięcia zanieczyszczeń z drogi nie są nigdy wskazane. Zdecydowanie lepiej zaufać specjalistom i wezwać pomoc drogową, która pomoże doprowadzić miejsce kolizji do należytego porządku.

Nietypowe problemy z jakimi poradzi sobie pomoc drogowa

Pomoc drogowa może przydać się w wielu sytuacjach i nie chodzi tu tylko o poważne awarie i wypadki. Bardzo często w wyniku gapiostwa czy roztargnienia unieruchamiamy pojazd na własne życzenie. Jednym z popularniejszych problemów, z jakimi zmagają się pracownicy pomocy drogowej jest zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz pojazdu. Ten pozornie błahy problem staje się bardzo poważny, jeśli w danym momencie nie mamy dostępu do kluczyków zapasowych. Rozbicie szyby w nowych autach raczej nie wchodzi w grę, bo naprawa będzie droga, a w trakcie takiego “włamania” możemy uszkodzić nie tylko szybę. Warto więc wezwać pomoc drogową, bo są oni w stanie awaryjnie otworzyć niemal każdy samochód i pomóc odzyskać zatrzaśnięte w środku kluczyki.

Początkujący kierowcy czasami popełniają głupie i niczym niewymuszone błędy. Jednym z nich jest zatankowanie niewłaściwego paliwa. Sytuacja wydaje się śmieszna, ale wcale taka nie jest, bo może skończyć się poważnym uszkodzeniem samochodu i koniecznością drogiej naprawy. W momencie, gdy zorientujemy się, że podczas tankowania wykorzystaliśmy niewłaściwe paliwo, nie można popadać w panikę. Wystarczy zepchnąć samochód na miejsce postojowe i wykonać telefon na pomoc drogową. Cała naprawa polegać będzie na opróżnieniu baku. Nie trwa ona zbyt długo i nie jest przesadnie droga, a uchroni nas przed kosztowną naprawą w sytuacji, gdy próbowalibyśmy jechać na złym paliwie.

Awaria na drodze? Skorzystaj z pomocy drogowej Okuniewicz

Okuniewicz to pomoc drogowa z wieloletnim doświadczeniem, gdzie najważniejsze jest dobro klienta. Jeśli szukasz usług w korzystnej cenie, a jednocześnie zależy Ci na najwyższej jakości, skorzystaj z usług firmy Okuniewicz. Niska cena, wysoka jakość i bardzo szybki czas dojazdu na miejsce to cechy, które sprawiają, że firma ta cieszy się ogromną popularnością.

Zmiana koła w samochodzie osobowym.

Dzięki nim jesteśmy w stanie rozwiązać wiele poważnych awarii bez konieczności holowania. To także szereg usług dodatkowych takich jak:

 • awaryjne otwieranie samochodu,
 • pomoc w rozruchu silnika,
 • wymiana opon,
 • naprawa stacyjek i kluczyków.

Jeśli zależy Ci na najlepszej jakości usług i niskiej cenie, firma Okuniewicz jest w stanie sprostać oczekiwaniom niemal każdego klienta. To gwarancja szybkiej naprawy i bezpiecznego holowania samochodu do wskazanego warsztatu. Jeśli spotka Cię przykra sytuacja na drodze, zadzwoń i wezwij na pomoc specjalistów z firmy Okuniewicz.

Całodobowa Pomoc Drogowa Marek Okuniewicz
Kościelna 17; Kretomino
75-900 Koszalin
telefon: +48 604 285 303

WWW: https://pomocdrogowa.i-koszalin.pl/kontakt/

Previous Dni Koszalina 2022 za nami

Może to Ci się spodoba

Olkusz. Handel nielegalną odzieżą

Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i  zabezpieczyli pod koniec stycznia 2017r. Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie miasta Koszalina

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób

Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa

W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00

W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań

Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki

Fałszywy ksiądz – próbował wyłudzić pieniądze

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który podszywając się pod osobę duchowną próbował pod jednym z kościołów w centrum Krakowa zebrać pieniądze. Oszust został ujęty przez

Remonty na drogach

W związku z remontem polegającym na wymianie izolacji wraz z robotami towarzyszącymi, od soboty, 28 sierpnia zostanie zamknięty most w ciągu ulicy Andersa. Ze względu na zakres prac, nie ma

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź